piątek, 01 lipiec 2022

Zapraszamy do współpracy

        "Przestrzeń Możliwości" Stowarzyszenie Oświatowe z siedzibą w Rzeszowie (PMSO) zaprasza włodarzy: dzielnic, gmin, miast, powiatów do wspólnego działania na rzecz poprawy warunków edukacji miejscowych dzieci i młodzieży, a także na rzecz aktywizacji miejscowych osób dorosłych pozostających bez zatrudnienia.


       Obecnie wspólnie z Gminą Pysznica (powiat stalowowolski) PMSO realizuje projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 działania 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej.
       Ponadto członkowie Stowarzyszenia prowadzili również w przeszłości projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej na terenie województwa lubelskiego.

       Sami tworzymy lub pomagamy w tworzeniu wniosków o dofinansowanie projektu ze środków unijnych. Nasi członkowie i współpracownicy stale uczestniczą w szkoleniach prowadzonych przez jednostki zarządzające funduszami europejskimi.
       Działamy po to, aby odbudowywać i utrwalać zdolności uczestniczenia w życiu społecznym zarówno jednostek, ich rodzin, jak i całych społeczności lokalnych. W obecnych czasach indywidualizmu i zaspokajania jedynie własnych potrzeb coraz trudniej przychodzi budowanie więzi społecznych. Dlatego też współczesny człowiek ma coraz mniejsze kompetencje w zakresie komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania konfliktów, czy budowania głębszych relacji z innymi.

       Nie ma w Waszej miejscowości miejsca do bezpiecznego spędzania czasu przez dzieci, a może nie ma pomysłu jak zagospodarować miejsce, które być może by się i znalazło? Znamy wiele ciekawych, interesujących dzieci i młodzież  pomysłów na spędzenie czasu poza godzinami lekcyjnymi. Na miejscu w Waszej miejscowości z wykorzystaniem naszych pomocy dydaktycznych chętnie zaprezentujemy alternatywne (do np. "blokowiskowego") sposoby spędzania czasu. Nauka poprzez zabawę - dla najmłodszych, rozwój własnej osobowości - dla nieco starszych, utrzymanie otwartego umysłu i nauka nowych (pomimo wieku) umiejętności - dla całkiem dużych. Te i wiele innych możliwych do realizacji i na Waszym terenie zajęć, członkowie i pracownicy naszego Stowarzyszenia gotowi są zaprezentować.

       Gmina, miasto, powiat nie ma po prostu pieniędzy na zabezpieczenie miejsca, bądź opieki nad miejscowymi pociechami? Połączmy siły i wspólne doświadczenia (w tym naszych członków m.in. w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na działalność oświatową (zwłaszcza funduszy unijnych), aby i Państwa jednostka takie środki mogła otrzymać.

       Nie na wszystko potrzeba pieniędzy. Czasami wystarczy zainteresować osoby dorosłe - mające trochę więcej wolnego czasu i otwarty umysł - ciekawymi pomysłami wychowawczo - edukacyjnymi, aby sami zechcieli spróbować zatroszczyć się o miejscowe pociechy. Wykorzystując wolny lokal (np. gminny, bądź parafialny) istnieje wiele sposobów odciągnięcia od komputerów, tabletów i telewizorów młodych ludzi.


       Oczywiście nasza pomoc jest bezpłatna. Nie pobieramy wynagrodzenia za ww. działalność naszych członków. Utrzymujemy się ze składek, darowizn i dotacji (jesli uda się takie pozyskać).

Partnerzy

 

  

O Stowarzyszeniu

ADRES: ul. Podwisłocze 36/65, 35-309 Rzeszów
TEL ZARZĄD:   502 125 090
TEL BIURO:     503 665 909
KRS: 0000 62 65 99
NIP: 813 372 38 71
e-mail: przestrzen.mozliwosci.soΘgmail.com

Jesteśmy po to by pomagać dzieciom, młodzieży
i dorosłym rozwijać swój potencjał.