piątek, 01 lipiec 2022

"Rozwojowe Soboty"

        Program ten kierujemy do rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim do dzieci w wieku szkolnym. W ramach bezpłatnych zajęć realizowanych w soboty prowadzimy zajęcia dydaktyczne usprawniające funkcje poznawcze dzieci w wieku od lat 6 do 14 lat. Uczestnicy programu, zarówno dzieci, jak i dorośli (ich rodzice, opiekunowie) mają możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach psychologicznych "otwierających" mózg. Dających szersze spojrzenie na otaczający nas świat.


Dla rodziców

         Każdy wiek dziecka ma swoje plusy i minusy z punktu widzenia rodzica. Różnica pokoleń zawsze jest i pozostanie między Tobą, a Twoimi dziećmi. To nic strasznego, jeśli się do tego odpowiednio podchodzi.
        Zapraszamy rodziców (opiekunów) wraz ze swoimi pociechami na spotkanie z psychologiem. Możesz przyjść również bez dziecka. Nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy: z dziećmi, rodzicami, opiekunami dzieci i młodzieży w wieku od lat 5 do 25 podpowiedzą, jak przetrwać wiek dorastania Twoich potomków, wiek początków obowiązków szkolnych, zmianę szkoły z podstawowej na gimnazjum i z gimnazjum na szkołę średnią, stres związany z maturą lub wyborem kierunku studiów. Podczas spotkań możesz nawiązać kontakty, które okażą się pomocne również w przyszłości.

        Nie zrywamy znajomości po wyjeździe z Twojej miejscowości. Jeśli potrzeba pomocy jest długotrwała, staramy się jej również udzielać - sami lub znajdując odpowiednie osoby na miejscu. Psychologowie Stowarzyszenia wykorzystując pomoce dydaktyczne, mogą zaproponować przeprowadzenie odpowiednich testów m.in. na inteligencję. Może to być pomocne np. przy podejmowaniu decyzji o wyborze klas kierunkowych w szkole średniej, bądź kierunku studiów.

Chciałbyś się z nami spotkać - napisz do nas na adres e-mail przestrzen.mozliwosci.so na gmail.com lub zadzwoń.


Dla nauczycieli

        Jako pedagog wiesz dobrze, iż aby skutecznie pomóc dziecku, należy je poznać. Pracując codziennie z dziećmi w swojej miejscowości znasz je bardzo dobrze. Wiesz które z dzieci są bardziej zamknięte, a które mają większe problemy w nauce od innych.

        Może w szkole, w której pracujesz nie ma psychologa, ani doradcy zawodowego, a sam/a chciał(a)byś się z nim skonsultować w sprawach wychowawczych lub edukacyjnych. Jako nauczyciel dzieci i młodzieży obecnych czasów, dostrzegasz u siebie konieczność, bądź pole do rozwoju, a nie masz pewności który kierunek wybrać - podczas spotkania w Twojej miejscowości będzie po temu odpowiednia okazja, aby i o tym podyskutować z osobami z branży. Podczas realizacji programu "Rozwojowe soboty" - który przy odpowiedniej liczbie zgłoszeń ma szansę zawitać i do Twojej miejscowości - jest doskonała okazja do odbycia konsultacji zawodowych z doświadczonymi specjalistami w nauce i opiece nad dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Psycholog, doradca zawodowy,socjoterapeuta, neurologopeda, z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, pomogą znaleźć najskuteczniejsze rozwiązanie nurtujących Cię problemów wychowawczych. Będą odpowiednimi partnerami, bądź adwersarzami do "burzy mózgów". W gronie - zwłaszcza interdyscyplinarnych specjalistów, znacznie łatwiej znaleźć skuteczne rozwiązania.

        Jeżeli wyniki szkoły, w której uczysz są na średnim regionalnym poziomie, a chciał(a)byś, aby były powyżej - nasz program ukierunkowany jest właśnie na taką oświatę. Spodobało Ci się nasze przesłanie? Utożsamiasz się z naszymi celami? Chciał(a)byś w swojej miejscowości poprawić poziom oświaty? Skontaktuj się ze Stowarzyszeniem na adres e-mail przestrzen.mozliwosci.so na gmail.com, bądź telefonicznie.


Dla parafii

        Wkładu prowadzonego przez katolickie ośrodki oświatowe w wychowanie dzieci i młodzieży nie sposób przecenić. Czy to w postaci oratoriów przyparafialnych, czy też cieszących się wielką popularnością wśród dzieci, młodzieży i rodziców - różnego szczebla placówek oświatowych (od szkół podstawowych po uczelnie wyższe). Również pozalekcyjne formy zająć prowadzone lub wspierane przez organizacje kościelne, przyczyniają się do poszanowania drugiego człowieka, do podnoszenia świadomości obywatelskiej młodego pokolenia.

        Część osób naszej organizacji wywodzi się z KSM, posiadając dotychczasowe doświadczenie czy to, poprzez uczestnictwo i prowadzeniu grup muzycznych, czy to wsparcie logistyczne życia kościoła. Ponadto mamy wspólne cele - godne wychowanie oraz edukacja młodego pokolenia, w duchu zrozumienia i pomocy innym. To gospodarze parafii znają potrzeby swoich wiernych. Wiedzą, komu z nich potrzebna jest pomoc, nie tylko duchowa. Dysponujemy zespołem kompetentnych i doświadczonych specjalistów w pracy z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym, w pomocy rodzinom oraz pedagogom.

        Jeśli w parafii są dzieci lub jest młodzież z problemami edukacyjnymi, bądź rodzice z problemami wychowawczymi, jesteśmy gotowi przybyć do Twojej miejscowości w ramach programu "Rozwojowe soboty". Oczekujecie większej aktywności wiernych w życiu parafii? Odpowiedzcie na ich potrzeby. Każdemu najbardziej zależy na własnych dzieciach. Zróbmy wspólnie dla nich piknik rodzinny, edukacyjny, rodzinne czytanie bajek, bądź inne ciekawe i zbliżające pokolenia zajęcia!

        Miejsca z których otrzymamy (na adres e-mail przestrzen.mozliwosci.so na gmail.com) najwięcej zgłoszeń, odwiedzimy w pierwszej kolejności. A nasza wykwalifikowana i doświadczona kadra napewno pozwoli Tobie i Twojemu dziecku na ciekawe i pouczające spędzenie czasu wolnego. W sobotnim czterogodzinnym programie oprócz zajęć uspołeczniających prowadzimy również zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci.

Partnerzy

 

  

O Stowarzyszeniu

ADRES: ul. Podwisłocze 36/65, 35-309 Rzeszów
TEL ZARZĄD:   502 125 090
TEL BIURO:     503 665 909
KRS: 0000 62 65 99
NIP: 813 372 38 71
e-mail: przestrzen.mozliwosci.soΘgmail.com

Jesteśmy po to by pomagać dzieciom, młodzieży
i dorosłym rozwijać swój potencjał.